کمپانی JAL با پهپاد جدید خود، حمل و نقل هوایی را در آسیا راه اندازی کرد !

  • وبلاگ
  • کمپانی JAL با پهپاد جدید خود، حمل و نقل هوایی را در آسیا راه اندازی کرد !
کمپانی JAL با پهپاد جدید خود، حمل و نقل هوایی را در آسیا راه اندازی کرد ! - آدلان پایا

تیم استارت آپی Matternet در حال پرواز دادن پهپاد های حمل کالا ی خود در کنار یکی از بزرگترین ایرلاین های بزرگ آسیا است.

امروز ، شرکت مستقر در کالیفرنیا از همکاری با خطوط هوایی ژاپن برای استقرار سیستم پهپاد های Matternet M2 در “پروژه توسعه تجارت لجستیکی پهپادی” جدید دولت متروپولیتن توکیو خبر داد – ابتکار ژاپن برای رشد و تحول در صنعت ربات های پرنده در بخش ملی.

پهپاد حمل کالا Matternet

براساس این معامله ، JAL (شرکت هواپیمایی ژاپن – Japan Airline) با استفاده از پلت فرم تحویل پهپادهای شهری Matternet ، با همکاری این شرکت برای تولید یک مدل تجاری مبتنی بر پهپاد ، تجربه پرواز را کسب خواهد کرد.

آندریاس راپتوپولوس (Andreas Raptopoulos) ، مدیر عامل شرکت Matternet گفت:
“ما بسیار خوشحالیم که عملیات خود را در آسیا به راه انداخته ایم و با JAL مشارکت می کنیم تا تأثیر باورنکردنی تحویل از منطقه کلان شهر توکیو به سایر شهرهای ژاپن را به وسیله ی پهپاد نشان دهیم.”

“پهپاد حمل کالا ی Matternet حمل و نقل سریع و قابل پیش بینی موارد فوری را امکان پذیر می کند و انقلابی در چگونگی تحویل مراقبت های بهداشتی و تجارت الکترونیکی در شهرها و کلان شهرهای جهان را ایجاد می کند.”

سازندگان؛ سیستم پهپاد M2 را برای تحویل داروهای تجویز شده ، تجهیزات پزشکی و واحدهای خونی در مواقع شبیه سازی شده برای واکنش سریع و جلوگیری از اتفاقات ناگوار احتمالی، راه اندازی می کنند. هواپیماهای بدون سرنشین با پرواز BVLOS (فراتر از دید بصری) از روی توکیو ، اقلام را از انبار Mediceo Corp’s East Tokyo به بیمارستان بین المللی St. Luke منتقل می کنند.

توموهیرو نیشیهاتا (Tomohiro Nishihata) ، مدیر اجرایی بخش نوآوری شرکت هواپیمایی ژاپن گفت:
“شرکت هواپیمایی ژاپن مشتاق کشف آینده تجارت تدارکات هوایی خود با اجرای پهپاد حمل کالا باشد.هدف ما این است که از طریق مشارکت خود با Matternet به بهبود مراقبت های بهداشتی و حل مسائل لجستیکی کمک کنیم.”

پهپاد حمل کالا Matternet - آدلان پایا

همکاری های Matternet

برای Matternet ، این همکاری جدید سه سال پس از انجام تحقیقات با شرکت های بزرگ آمریکایی اتفاق افتاده است. سال گذشته ، یک پهپاد M2 اولین تحویل خود را به خانه مشتری در Cary ، نیویورک آمریکا انجام داد. این تحویل با همکاری مشترک با UPS Flight Forward و CVS انجام شد.

در اوایل سال جاری ، این شرکت تحویل مشابه ی را به صورت آزمایشی انجام داد و نسخه هایی را به خانه های مشتریان CVS در جامعه بازنشستگان فلوریدا منتقل کرد. در سال 2018 ، سوئیس پست برای حمل نمونه های آزمایشگاهی بین بیمارستان های سوئیس با Matternet همکاری کرد.

همچنین بخوانید :
مزایای استفاده از سیستم های هوایی در مقابل COVID-19
مبارزه پهپاد ها با ویروس COVID-19 یا به اصطلاح کرونا ( Coronavirus )

پهپاد ها پله های بالاتری را طی میکنند

با گسترش مداوم COVID-19 ، صنعت پهپاد ها در حال افزایش برنامه های حمل و نقل تجهیزات پزشکیِ و کالا های ضروری با پهپاد است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *