مقایسه رادیو کنترل QX7S با Frsky Taranis QX7 – کدام یک را بخریم؟

مقایسه رادیو کنترل QX7S با Frsky Taranis QX7 - کدام یک را بخریم؟

با عرضه رادیو کنترل Taranis QX7S ، اکنون در مورد خرید کنترل کننده رادیویی Frsky ، حتی انتخاب بیشتری دارید. در این مقاله به تفاوت های رادیو کنترل QX7S را از رادیوکنترل QX7 متمایز می کند، می پردازیم تا به شما کمک کنیم در انتخاب رادیو کنترل خود راحت تر تصمیم بگیرید کدام یک را تهیه کنید. همه ما می دانیم QX7 یک رادیوی عالی است، اما آیا ارتقاء نسخه ی قدیمی به نسخه ی S که قیمت بالاتری را در پیشش دارد توجیه برای خرید توسط مشتری دارد؟

مقایسه رادیو کنترل Frsky Taranis QX7 با QX7S

سری QX7 همچنان بهترین استایل برای یک کنترل کننده RC است که می توانید با قیمت 100 دلار خریداری کنید.
در مورد نسخه به روز شده، اگر می توانید کمی بیشتر هزینه کنید، من رادیو کنترل QX7S که قابلیت های پیشرفته تری نسبت به مدل قبلیه خود دارد اما این قابلیت ها چندان ضروری نیستند.

مقایسه رادیو کنترل QX7S با Frsky Taranis QX7 - کدام یک را بخریم؟ - 4 - آدلان پایا

دلایلی برای خرید رادیو کنترل QX7

  • ارزانترین و بهترین رادیویی که می توانید دریافت کنید.
  • دارای همان سخت افزار رادیویی اصلی است که بسیار عالی است.

دلایلی برای خرید رادیو کنترل QX7S

  • از گیمبال اثر حال بهتری استفاده می کند.
  • به همراه کیف محافظ EVA و محافظ های گیمبال ارائه می شود.
  • شامل باتری و شارژر (می تواند هر باتری 2 سل لیپو و Ni-MH را شارژ کند).
  • تله متری داخلی بی سیم داخلی (و برای حالت مربی بی سیم با QX7S دیگر)
  • سوئیچ های بهتر که کمی زاویه دارتر هم باشند تا ارگونومیک تر باشند.
مقایسه رادیو کنترل QX7S با Frsky Taranis QX7 - کدام یک را بخریم؟ - 7 - آدلان پایا

چه چیزی در QX7S جدید است؟

بارزترین ویژگی های به روزرسانی شده QX7S به سادگی کیت اضافی است که با رادیو دریافت می کنید ، اما همچنین چندین تغییر ظریف وجود دارد که می تواند جهان تفاوت ایجاد کند. در اینجا ما به تغییرات را بررسی خواهیم کرد.

کیف حمل خوبی دارد

کیف حمل جدید قطعاً یک وسیله ی بشدت کاربردی و خوب است، تا احساس امنیت در حمل و نقل را نسبت به هزینه ی بیشتری که پرداخت می کنید، تکمیل کند. رادیو را ایمن نگه می دارد و حمل و نقل آن را با کوله پشتی آسان می کند.

مقایسه رادیو کنترل QX7S با Frsky Taranis QX7 - کدام یک را بخریم؟ - 2 - آدلان پایا

باتری و شارژر داخلی دریافت می کنید

بسیار جالب است که می بینید اکنون Taranis یک باتری هم همراه خود دارد. با این حال، اگر در حال پرواز با رادیو کنتزل های مدل هستید ، احتمالاً یک شارژر مناسب لیپو دارید و می توانید یک لیپو کوچک 2S برای استفاده در داخل Taranis خود با قیمت بسیار ارزان انتخاب کنید (ایده خوبی برای استفاده از باتری های AA نیست). بنابراین داشتن این باتری و شارژر داشتن یک چیز خوب است ، اما شما در نهایت هزینه چیزی را که نیازی به آن نیست را پرداخت می کنید.

مقایسه رادیو کنترل QX7S با Frsky Taranis QX7 - کدام یک را بخریم؟ - 3 - آدلان پایا

گیمبال اثر هال دریافت می کنید

ویژگی اصلی گیمبال های اثر هال این است که آنها به شما دقت بیشتری می دهند ، چیزی که هنگام هدف گرفتن کوادکوپتر FPV خود از طریق یک شکاف کوچک بین درختان متوجه خواهید شد. استفاده از گیمبال اثر هال تقریباً شبیه به این است که وقتی از اینترنت استفاده نمی کنید سریعتر متوجه تفاوت می شوید ، اما اگر تا کنون از این گیمبال ها استفاده نکرده اید ممکن است متوجه نشوید چه چیزی را از دست داده اید. بنابراین بسته به سطح مهارت خلبانی خود ، این شما هستید که می خواهید هزینه اضافی این گیمبال ها را توجیه کنید. همچنین سراستیک های های زیباتر و بزرگتری روی استیک های فرامین قرار می گیرد.

مقایسه رادیو کنترل QX7S با Frsky Taranis QX7 - کدام یک را بخریم؟ - 8 - آدلان پایا

سوئیچ هایی که مکان بهتری دارند

اگر شما استیک های رادیو کنترل را با دو انگشت اشاره و انگشت وسط نگه میدارید ( به حالت نیشگون )، پس احتمالاً با QX7 اولیه متوجه یک اشکال عظیم شده اید. هنگام انتقال میله ها به حداکثر حالت خود ، گاهی اوقات پنجه شما ممکن است به یکی از کلیدها برخورد کند و اگر آن کلید به عنوان سوئیچ آرم (آماده به پرواز) تنظیم شده باشد … خوب این به معنای پایان پرواز شما است. با QX7S ، سوئیچ ها اکنون کمی بلند و زاویه دار شده اند تا از این اتفاق جلوگیری کنند. اگر شما از این دست خلبانان هستید دیگر با سوئیچ ها و کلید های روی رادیو کنترل مشکل ندارید.

مقایسه رادیو کنترل QX7S با Frsky Taranis QX7 - کدام یک را بخریم؟ - 9 - آدلان پایا

اکنون ویژگی های بی سیم و یک برنامه تلفن هوشمند دریافت می کنید

باز هم این یکی از ویژگی هایی است که فقط خلبانان باتجربه و جدی از آن قدردانی می کنند. در اصل به شما امکان می دهد رادیو کنترل Taranis خود را به تلفن هوشمند خود (IOS و Android) متصل کنید تا اطلاعات دقیق و واقعی پرواز را بر روی دستگاه تلفن همراه خود نمایش دهید. با این حال، مهمتر از همه، این به شما امکان می دهد تنظیمات تلفن خود را نیز تغییر دهید ، که مخصوصاً هنگام حضور در میدان پرواز نیز مفید است. علاوه بر این ، این همچنین از قابلیت های مربی بی سیم پشتیبانی می کند که باز هم کمی راحت تر است.

مقایسه رادیو کنترل QX7S با Frsky Taranis QX7 - کدام یک را بخریم؟ - 1 - آدلان پایا

دستگیره ی چرمی اضافی

یکی دیگر از ویژگی های خوب رادیو به روز شده ، اضافه شدن دستگیره ی چرمی اضافی در اطراف رادیو برای بهتر گرفتن آن است. مخصوصاً اگر دستان عرق کرده ای دارید دیگر نگران لغزش رادیو در دستانتان نیستید. اما موضوع مجموعه ای از به روزرسانی های ظریف را که QX7S را کمی بهتر از رادیو استاندارد می کند، ادامه می دهد.

مقایسه رادیو کنترل QX7S با Frsky Taranis QX7 - کدام یک را بخریم؟ - 6 - آدلان پایا

به هر حال چرا رادیو کنترل Taranis بخریم؟

Frsky در حال حاضر بهترین گزینه ای است که من به هرکسی که جدی در پرواز دارد توصیه می کنم. اولاً خود رادیو از قیمت مناسبی برخوردار است اما از سطح عملکرد و ویژگی های بی نظیری برخوردار است. فریمور آن لایه باز (open source) است، بنابراین چیزهای جدید همیشه اضافه می شوند. Frsky همچنین تعداد زیادی گیرنده دارد که تقریباً در هر هواپیمایی جای می گیرد. همه اینها در کنار هم قرار می گیرند تا رادیوهای Frsky در اطراف جامعه مناسب باشند تا این یکی از بهترین سیستم های کنترل رادیویی موجود در بازار امروز (برای خلبانان جدی) باشد. اگر شروع کرده اید و می خواهید رادیوهای ارزان تری داشته باشید، رادیو کنترل های Flysky همان چیزی است که شما می خواهید.

به هر حال چرا رادیو کنترل Taranis بخریم؟

هنگامی که QX7 منتشر شد ، ما مقایسه ای با X9D + به عنوان مرجع شما انجام دادیم ، اما برای 95٪ از خلبانان FPV (با فرض اینکه شما نیشگون گیر نیستید) ، QX7 همچنان از نظر ارزش ، گزینه بهتری است. اما اگر پول نقد اضافی داشته باشید ، از رادیوکنترل X7S با تمام تجهیزات اضافه ای که دریافت می کنید ناامید نخواهید شد. همچنین اگر شما نیشگون گیر هستید ، قطعاً نسخه S یکی از بهترین و محبوب ترین رادیو کنترل ها از نظر شماست.

مطالب مرتبط

آموزش راه اندازی و تنظیمات رادیو کنترل های FRSKY

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *