معرفی برخی از بهترین شبیه ساز های( Simulators ) پرواز FPV

معرفی برخی از بهترین شبیه ساز های( Simulators ) پرواز FPV - آدلان پایا

در این بخش ابتدا به دلایل اهمیت استفاده از شبیه ساز ها ( Simulator ) برای هرچه بهتر شدن مهارت در پرواز با کواد کوپتر های مسابقه پرداخته و در ادامه به معرفی برخی از بهترین شبیه ساز های پرواز FPV خواهیم پرداخت.

چرا باید از شبیه سازها ( Simulator ) استفاده کنیم؟

شبیه ساز ها را می توان یکی از بهترین روش ها برای تمرین پرواز با کواد کوپتر ها و افزایش مهارت در پرواز دانست. افرادی که به تازگی با کواد کوپتر ها و ربات های پرنده آشنا شده اند و یا افرادی که به تازگی وارد پرواز FPV شده اند می توانند با استفاده از این شبیه ساز ها مهارت خود در پرواز را بدون هزینه زیاد افزایش دهند. این شبیه ساز ها حتی می توانند برای افراد حرفه ای نیز مفید باشند و حتی در صورتی که شما جزو پایلوت های حرفه ای هستید می توانید با استفاده از این شبیه ساز ها ( Simulators ) علاوه بر افزایش مهارت سرگرمی مناسب و نزدیک به واقعیتی را تجربه کنید.

از دلایل اهمیت استفاده از شبیه ساز ها ( Simulators ) می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارزان ترین راه برای افزایش مهارت های پروازی بدون ایجاد خسارت و هزینه های بالا.
 • تمرین و تجربه مهارت ها و ترفند های جسورانه و حرکات اکروباتیک قبل از انجام آن در دنیای واقعی.
 • رقابت و پرواز با سایر پایلوت ها در سراسر جهان.

از چه کنترلر هایی برای تمرین در شبیه سازها استفاده کنیم؟

به دلیل اینکه اکثر شبیه ساز ها نرم افزار هایی هستند که بر روی سیستم های PC استفاده می شوند کاربران می توانند برای کار با آن ها از کیبورد و یا دسته های بازی استفاده کنند اما این کار اصلا توصیه نمی شود چرا که شبیه ساز ها جدا از بحث سرگرمی برای افزایش مهارت و یادگیری استفاده می شوند و برای کار با آن ها بهتر است تا از رادیو کنترلر هایی که در کنترل و هدایت کواد کوپتر ها و ربات های پرنده مورد استفاده قرار می گیرد استفاده شود.

استفاده از رادیو کنترلر ها باعث می شود تا مغز و دستان شما برای استفاده از رادیوکنترل در دنیای واقعی و پرواز با کواد کوپتر های مسابقه آماده و هماهنگ شود و کنترل شما بر روی نحوه در دست گرفتن رادیو کنترل و هدایت کواد کوپتر بسیار بیشتر شود.

بسیاری از رادیو کنترلر های موجود قابلیت اتصال به سیستم های PC با استفاده از پورت USB را دارند و شما برای این کار صرفا نیاز دارید تا بعد ازاتصال رادیو کنترل درایور های مربوط به آن را نصب کنید و پس از انجام تنظیمات مربوطه در شبیه ساز از آن استفاده کنید.برخی از رادیو کنترلر ها نیز قابلیت اتصال به صورت وای فای را دارند و شما می توانید از این طریق نیز رادیو کنترل را به سیستم خود متصل کنید.

معرفی برخی از بهترین شبیه ساز های( Simulators ) پرواز FPV

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به نحوه اتصال رادیو کنترل به شبیه ساز می توانید مطالب زیر را مشاهده کنید:

ساخت دانگل بیسیم با آردوینو برای اتصال رادیوکنترل به شبیه ساز پرواز
اتصال رادیو کنترل به سیمولاتور FPV به واسطه ی فلایت کنترل و فریمور بتا فلایت

نکته ای در مورد استفاده از شبیه سازها

شاید در نگاه اول هیچکدام از شبیه ساز های موجود نتوانند بسیار به واقعیت نزدیک باشند و کاربران احساس کنند تمرین با این شبیه ساز ها کار بیهوده ای است . اما در واقعیت می توان گفت بسیاری از شبیه ساز ها به اندازه کافی به واقعیت نزدیک هستند و می توانند مهارت شما در پرواز را هرچند اندک افزایش دهند و همچنان توصیه می شود برای پرهیز از کرش های پی در پی و بالارفتن هزینه ها در ابتدا به اندازه کافی در شبیه ساز ها تمرین کنید و پس از تسلط بر این شبیه ساز ها به سراغ پرواز در دنیای واقعی بروید.

معرفی برخی از بهترین شبیه ساز های پرواز به صورت FPV

در ادامه به معرفی برخی از بهترین و معروف ترین شبیه ساز های موجود خواهیم پرداخت و به مقایسه آن ها با یکدیگر خواهیم پرداخت.

شبیه ساز LiftOff

LifOff یکی از بهترین و بروز ترین شبیه ساز ها برای پرواز به صورت FPV می باشد. این نرم افزار که بر روی پلت فرم Steam اجرا می شود دارای محیط گرافیکی بسیار خوبی می باشد و شما برای اجرای این شبیه ساز به دلیل محیط گرافیکی بالا نیاز دارید تا سیستم نسبتا قدرتمندی داشته باشید.

این شبیه ساز حس واقعی پرواز را در شما القاء می کند و شما می توانید به صورت آنلاین با سایر پایلوت ها در سراسر جهان به رقابت بپردازید. علاوه بر رقابت آنلاین این شبیه ساز محیط های جداگانه ای را برای پرواز فری استایل و تمرین در محیط های مختلف را در اختیار کاربران قرا می دهد.این شبیه ساز دارای دوهزار محیط مختلف برای پرواز و 400 کوادکوپتر مختلف می باشد که به شما اجازه پرواز با انواع مختلف پرنده ها در محیط ها و شرایط آب و هوایی مختلف را می دهد.

شبیه ساز پرواز fpv - SIMULATOR - آدلان پایا - LiftOff

شبیه ساز FPV Air 2

این شبیه ساز نیز مانند شبیه ساز LiftOff بر روی پلت فرم Steam اجرا شده و محیط گرافیکی خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهد. اما در مقایسه با LiftOff محیط گرافیکی LifOff بهتر از FPV Air 2 می باشد.

یکی از ویژگی های بسیار منحصر به فرد این شبیه ساز در قابلیت تنظیم فیزیکی کوادکوپتر ها نظیر وزن کواد کوپتر می باشد که به کاربران اجازه می دهد تا با شخصی سازی تنظیمات به مناسب ترین کیفیت در پرواز برسند.

همچنین FPV Air 2 نیز مانند LiftOff قابلیت رقابت به صورت آنلاین و انجام پرواز های فری استایل را برای کاربران در محیط های مختلف و با کوادکوپتر های مختلف فراهم کرده است.

شبیه ساز - SIMULATOR - آدلان پایا - FPV Air 2

شبیه ساز Velocidrone

Velocidrone را می توان به عنوان بهترین و واقعی ترین شبیه ساز پرواز FPV و کواد کوپتر های مسابقه در بین سایر شبیه ساز های معرفی شده عنوان کرد. این شبیه ساز در مقایسه با LiftOff محیط گرافیکی بهتری ندارد اما درکل محیط گرافیکی آن خوب و قابل قبول است و شما می توانید با سیستم هایی با قدرت کمتر نیز این شبیه ساز را اجرا کنید.

ویژگی بارز این شبیه ساز که آن را به واقع گرایانه ترین شبیه ساز تبدیل کرده است استفاده از فریمور بتافلایت ( Betaflight ) در آن می باشد که این قابلیت را به کاربران می دهد تا تنظیماتی نظیر Rate و Expo و سایر تنظیمات تخصصی را در آن انجام دهند و این تنظیمات را قبل از استفاده در محیط واقعی در این شبیه ساز تست کنند.

همچنین مانند سایر شبیه ساز ها Velocidrone نیز قابلیت رقابت به صورت آنلاین را برای کاربران فراهم کرده است. از معایب Velocidrone نیز می توان به تنوع کم در انتخاب انواع کوادکوپتر ها اشاره کرد اما از طرف دیگر به کاربران اجازه می دهد تا محیط های پروازی خود را با دیگران به راحتی به اشتراک بگذارند تا سایرین نیز از آن استفاده کنند.

شبیه ساز پرواز fpv - SIMULATOR - آدلان پایا - Velocidrone

شبیه ساز FPV Drone Simulator

FPV Drone Simulator شبیه سازی رایگان برای استفاده عموم است. این شبیه ساز محیط گرافیکی نسبتا خوبی دارد اما نمی توان آن را از لحاظ گرافیکی با شبیه ساز های LiftOff و Velicidrone  مقایسه کرد. تیم فنی این شبیه ساز در تلاش اند تا امکانات و ویژگی های بارز بیشتری را به این نرم افزار اضافه کنند. تیم فنی این شبیه ساز همچنین توانسته اند تا امروز قابلیت رقابت آنلاین را به این شبیه ساز نیز اضافه کنند تا این شبیه ساز محبوبیت هرچه بیشتری را در بین عموم پیدا کند.

شبیه ساز - SIMULATOR - آدلان پایا - FPV Drone Simulator

شبیه ساز FPV Freerider

شبیه ساز FPV Freerider یکی از شبیه ساز های قدیمی در حوضه پرواز FPV و کواد کوپتر های مسابقه می باشد که اخیرا آپدیت شده و تیم فنی آن توانسته محیط گرافیکی این شبیه ساز را بهبود بخشیده و محیط های پروازی بیشتری را به آن اضافه کند. از ویژگی های بارز این شبیه ساز نیز می توان به قابلیت تنظیم فیزیکی کواد کوپتر ها و هرچه واقعی تر شدن تجربه پرواز در آن اشاره کرد.و از معایب آن نیز به عدم تنوع در محیط های پروازی و کوادکوپتر های انتخابی دانست.

شبیه ساز پرواز fpv - SIMULATOR - آدلان پایا - FPV Freerider
5/5 - (6 امتیاز)

2 دیدگاه

 1. سلام یه سولا دارم مگه این شبیه ساز ها قابلیت پروگرمینگ هم دارن منظورم قابلیت برنامه نویسی هم دارن
  اگر درن چطور باید انجام بدم این کار رو
  چطور کد روی اینا اپلود کنم

  • سلام وقت بخیر
   بعضی از شبیه ساز ها sdk هایی دارند که به ما این امکان رو میده که به نرم افزار شبیه ساز متصل کنیم و بتونیم پرنده رو توی شبیه سازی با برنامه نویسی کنترل کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *