اتصال هر فرستنده رادیویی (رادیو کنترل) به شبیه سازهای FPV با کمک فلایت کنترل

اتصال هر فرستنده رادیویی (رادیو کنترل) به شبیه سازهای FPV با کمک فلایت کنترل - آدلان پایا

برای بازی کردن با شبیه سازهای FPV به صورت بی سیم، از فلایت کنترل هایی با فریمور Betaflight و هر فرستنده رادیویی ( رادیو کنترل ) می توانید استفاده کنید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک فلایت کنترل F4 یا F7 و گیرنده رادیویی است. من در این آموزش نحوه راه اندازی آن را به شما نشان خواهم داد.

شاید رادیو شما از شبیه سازهای FPV پشتیبانی نکند، یا به سادگی اتصال USB نداشته باشد. شاید کابل USB شما خیلی کوتاه باشد و شما می خواهید اتصال بی سیم داشته باشید. در هر صورت، این روش را مفید خواهد بود 🙂

سایر آموزش های Betaflight وبسایت ما را بررسی کنید.

در مورد شبیه ساز ها بیشتر بدانید.

شبیه سازهای FPV را به صورت بی سیم بازی کنید!

از زمان ارائه ی ورژن V3.4 بتافلایت، می توانید فلایت کنترل خود را به یک جوی استیک (دستگاه HID) هنگام اتصال به رایانه تبدیل کنید. با دستوراتی که از گیرنده رادیویی (RX – رادیو کنترل) وارد می شود، می توانید شبیه سازهای FPV را بدون اتصال رادیو به رایانه اجرا کنید!

اتصال هر فرستنده رادیویی (رادیو کنترل) به شبیه سازهای FPV با کمک فلایت کنترل - آدلان پایا - 1

همچنین به این معنی است که شما می توانید از تمام رادیو کنترل ها برای اتصال به شبیه سازهای FPV استفاده کنید، حتی آنهایی که نمی توانند مستقیماً به رایانه متصل شوند، مانند Flysky i6 یا Turnigy 9X.

از آنجا که این اتصال بی سیم است، شما دیگر دچار محدود کابل USB نمی شوید و در نهایت می توانید عقب بنشینید و بازی کنید!

برای این کار شما به گیرنده رادیویی (رسیور) و فلایت کنترل با پردازنده ی stm32 F4 یا F7 نیاز دارید.

در حال حاضر فقط فلایت کنترل های F4 و F7 از این ویژگی پشتیبانی می کنند. فلایت کنترل های F1 و F3 نمی توانند این کار را انجام دهند زیرا حافظه کافی برای ذخیره کد اضافی ندارند. (این مقاله تفاوت بین پردازنده های فلایت کنترل را توضیح می دهد)

فریمور بتافلایت را آپدیت کنید.

جدیدترین ورژن فریمور بتافلایت (3.4 یا جدیدتر) را روی فلایت کنترل خود فلش کنید. اگر در فلش فریمور در فلایت کنترل مشکل دارید، این راهنما را بررسی کنید، این می تواند یک مشکل درایور باشد.

گیرنده را متصل و تنظیم کنید.

رسیور را به فلایت کنترل متصل کنید و آن را در بتافلایت تنظیم کنید همانطور که معمولاً برای یک quad انجام می دهید. از تمام پروتکل های گیرنده پشتیبانی می شوند: PPM ،SBUS ،PWM ،iBUS ،DSMX ،Crossfire

به عنوان مثال، من از رسیور Frsky XM (SBUS) و فلایت کنترل Kakute F4 V2 AIO استفاده می کنم:

اتصال هر فرستنده رادیویی (رادیو کنترل) به شبیه سازهای FPV با کمک فلایت کنترل - آدلان پایا - 2

رسیور را روشن کنید.

این روزها اکثر فلایت کنترل ها هنگام اتصال کابل USB، رسیور را روشن می کنند و این بسیار خوب است.

با این حال، برخی از فلایت کنترل ها با اتصال USB رسیور را روشن نمی کنند، بنابراین برای تأمین برق گیرنده مجبورید باتری LiPo را وصل کنید یا از آداپتور شارژ تلفن همراه و مبدل USB به سوکت سروو استفاده کنید.

اگر برای این کار باتری لیتیوم پلیمر با به کوادکوپتر متصل می کنید، مطمئن شوید که VTX و سایر اجزای مصرف کننده ی برق را جدا کرده اید تا از گرم شدن بیش از حد و تخلیه باتری خود جلوگیری کنید. برای ایمنی، اطمینان حاصل کنید که ملخ ها باز شده است.

این را در CLI وارد کنید

هنگامی که تأیید کردید رسیور در صفحه ی Receiver کار می کند (کانال ها با حرکات استیک تغییر می کنند)، CLI را انتخاب کرده و کد زیر را وارد کنید:

set usb_hid_cdc = on
save
اتصال هر فرستنده رادیویی (رادیو کنترل) به شبیه سازهای FPV با کمک فلایت کنترل - آدلان پایا - 3

Joystick را در FPV Simulator انتخاب کنید.

پس از نصب صحیح، فلایت کنترل شما به عنوان یک دسته ی بازی در رایانه شما ظاهر می شود و باید بتوانید آن را در شبیه ساز FPV انتخاب کنید. برای اولین استفاده باید دسته ی بازی را داخل شبیه ساز کالیبره کنید.

اتصال هر فرستنده رادیویی (رادیو کنترل) به شبیه سازهای FPV با کمک فلایت کنترل - آدلان پایا - 4

وقتی کار شما با شبیه ساز تمام شد آن را خاموش کنید.

اگر این کار را روی کوادکوپترتان انجام می دهید، باید قبل از پرواز بعدی USB_HID_CDC را خاموش کنید.

set usb_hid_cdc = off
save

آیا تاخیری وجود دارد؟

ما آن را از نظر علمی اندازه گیری نکرده ایم، اما هنگام استفاده از طریق فلایت کنترل تاخیر بیشتری نسبت به کابل USB در رادیو احساس نمی کنم.

4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *